Η κλήρωση του 33ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Δικηγορικών Συλλόγων που θα διεξαχθεί στο Αγρίνιο

152

Με τέσσερις αναμετρήσεις ξεκινάει τό πρόγραμμα της τελικής φάσης του 33ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Δικηγορικών Συλλόγων 2017, που θα πραγματοποιηθεί απο 28 Ιουνίου εως 9 Ιουλίου στα γήπεδα του Δήμου Αγρινίου.

Δείτε το πρόγραμμα αγώνων και εκδηλώσεων της Τελικής Φάσης:

Τετάρτη, 28.6.2017

12.00: Συνάντηση εκπροσώπων της Οργανωτικής Επιτροπής με τους εκπροσώπους των ομάδων στα ξενοδοχεία που έχουν καταλύσει. Ενημέρωση για το πρόγραμμα διοργάνωσης, παράδοση προγραμμάτων και αναμνηστικών.

19.00: Αγώνες 1ης αγωνιστικής Α και Β Ομίλων – Γήπεδα.

1. Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΑΛΥΒΙΩΝ)

2. Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ – Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ (ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ)

3. Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ – Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (21.00 – Δ.Α.Κ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ)

4. Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΡ.Μ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (EMILEON B)

Πέμπτη, 29.6.2017

19.00: Αγώνες 1ης αγωνιστικής Γ και Δ Ομίλων – Γήπεδα.

1. Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ (ΚΑΡΑΠΑΠΑ)

2. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ. – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ)

3. ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ (EMILEON B)

4. Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ (ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ)

21.30: Δεξίωση έναρξης 33ου Π.Π.Π.Δ.Σ. – Πολυχώρος ΕΜΙΛΕΟΝ (δ.δ. Δοκιμίου)

Παρασκευή, 30.6.2017

11.00: Συνέντευξη τύπου αρχηγών και προπονητών ομάδων – Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Αγρινίου (Αναστασιάδη 1 – Πλατεία Δημοκρατίας)

19.00: Αγώνες 2ης αγωνιστικής Α και Β Ομίλων – Γήπεδα.

1. ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ (ΚΑΡΑΠΑΠΑ)

2. Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ (ΔΟΚΙΜΙΟΥ)

3. Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ (21.00 – Δ.Α.Κ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ)

4. ΑΡ.Μ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ (EMILEON B)

Σάββατο, 1.7.2017

11.00: Εγκαίνια έκθεσης ζωγραφικής στην πινακοθήκη του Δήμου Αγρινίου με θέμα «Το χτες και το σήμερα – Αέναη συνομιλία τέχνης».

12.30: Επίσκεψη – ξενάγηση στο Αρχαιολογικό Μουσείο Αγρινίου.

19.00: Αγώνες 2ης αγωνιστικής Γ και Δ Ομίλων – Γήπεδα.

1. Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ. (EMILEON B)

2. Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ (ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ)

3. SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (ΚΑΛΥΒΙΩΝ)

4. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ)

Κυριακή, 2.7.2017

10.30: Τακτική συνδιάσκεψη εκπροσώπων των ομάδων – Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Αγρινίου

19.00: Αγώνες  3ης αγωνιστικής Α και Β Ομίλων – Γήπεδα.

1. Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ (ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ)

2. ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ (EMILEON B)

3. Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ)

4. Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΡ.Μ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Δ.Α.Κ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ)

Δευτέρα, 3.7.2017

11.00: Εκδήλωση του Τεχνικού Γραφείου Πραγματογνωμόνων Autoexperience

με θέμα «Τεχνολογικές εξελίξεις στην Ανάλυση του Τροχαίου Ατυχήματος» στην αίθουσα του ΤΕΕ Αιτωλοακαρνανίας.

19.00: Αγώνες  3ης αγωνιστικής Γ και Δ Ομίλων – Γήπεδα.

1. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ. – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ (ΔΟΚΙΜΙΟΥ)

2. Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (EMILEON B)

3. Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ)

4. SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ  (ΚΑΡΑΠΑΠΑ)

Τρίτη, 4.7.2017

10.00: Επίσκεψη στο Θέρμο και στο Αρχαιολογικό Μουσείο Θέρμου.

Τετάρτη, 5.7.2017

19.00: Προημιτελικοί αγώνες

1. 1ος προημιτελικός  Α1 – Β2 (1)

2. 2ος προημιτελικός  Β1 – Α2 (2)

3. 3ος προημιτελικός  Γ1 – Δ2 (3)

4. 4ος προημιτελικός  Δ1 – Γ2 (4)

Τέσσερις αγώνες στα τέσσερα γήπεδα (Δ.Α.Κ. Αγρινίου, Καραπαπά, Δοκιμίου, EMILEON B) με κλήρωση. Σε περίπτωση που έχει προκριθεί

Η ομάδα του Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα αγωνισθεί στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου.

Πέμπτη, 6.7.2017

Ημέρα  ελεύθερη για τις ομάδες.

Παρασκευή, 7.7.2017

21.00: Ημιτελικοί αγώνες.

1. 1ος ημιτελικός  Νικητής 1 – Νικητής 2

2. 2ος ημιτελικός  Νικητής 3 – Νικητής 4

Δύο αγώνες στα δύο γήπεδα (Δ.Α.Κ. Αγρινίου, EMILEON A) με κλήρωση. Σε περίπτωση που έχει προκριθεί η ομάδα του Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα αγωνισθεί στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου.

23.30: Παραδοσιακό γλέντι στο πανηγύρι της Αγίας Κυριακής στο Καστράκι Αγρινίου.

Σάββατο, 8.7.2017

20.00: Αγώνας παλαιμάχων στο Δ.Α.Κ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ.

22.00: Δεξίωση για τους παλαιμάχους στο κέντρο ΠΙΘΑΡΙ στη Ντουγρί Τριχωνίδας.

Κυριακή, 9.7.2017

18.30: ΤΕΛΙΚΟΣ στο γήπεδο του ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ.

O αγώνας αφιερώνεται στα παιδιά της ΕΛΕΠΑΠ Αγρινίου και στους ανθρώπους της, που με ξεχωριστή σεμνότητα και ανιδιοτέλεια προσφέρουν τεράστιο κοινωνικό έργο στον τόπο μας.

22.00: Τελετή λήξης στο κέντρο ΠΙΘΑΡΙ στη Ντουγρί Τριχωνίδας.

Όλους τους αγώνες συνδράμει ο Ερυθρός Σταυρός με τα τμήματα των Σαμαρειτών και των Διασωστών. Η συμβολή τους κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος είναι καθοριστική.

Το πρωτάθλημα συνοδεύουν κοινωνικές δράσεις. Καλούνται οι συνάδελφοι αλλά και οι φίλοι μας να συμμετάσχουν στη συλλογή φαρμάκων που θα συγκεντρωθεί στο Κοινωνικό Φαρμακείο.

– Οι τέσσερις προημιτελικοί θα γίνουν στα γήπεδα   Δ.Α.Κ. Αγρινίου, Καραπαπά, Δοκιμίου, EMILEON B΄.

– Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου και στο γήπεδο EMILEON Α΄  με προβολείς.

– Ο τελικός θα γίνει στο γήπεδο του ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ.

– Ο αγώνας παλαιμάχων θα γίνει στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου με προβολείς.

– Η διοργανώτρια ομάδα του Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα δώσει όλους τους αγώνες της στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου.

Φωτογραφίες: Γιώργος Πανταζόπουλος

Πηγή: kalyvia.gr