Με τρία εύστοχα πέναλτι πήρε τη νίκη με 3-1 ο Αστέρας… Τρία δοκάρια οι Άτλαντες (φωτο)

Δοκάρι εσείς, πέναλτι εμείς… Κάπως έτσι κύλησε το μάτς στο γήπεδο Καραπαπά το απόγευμα της Κυριακής μεταξύ του Αστέρα Αγρινίου και των Ατλάντων Αγρινίου.
Τα πιτσιρίκια του Αντώνη Τσιμιδάκη είχαν την κατοχή της μπάλας στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, είδαν την μπάλα να χτυπάει τρείς φορές στο οριζόντιο δοκάρι του Ν. Πεσλή και τελικά πλήρωσαν την απειρία τους χάνοντας με 3-1, με τρία πέναλτι που σφύριξε ο διατητής του αγώνα Στυλιαράς και εκτέλεσε εύστοχα ο Αρκουμάνης.
Ενδιάμεσα είχαν ισοφαρίσει στο 34ο λεπτό σε 1-1 με πλασέ του Αντωνόπουλου.
Ροή του μάτς:
18′ Σέντρα απο αριστερά του Άκυρου κεφαλιά του προωθημένου Ρεντζέπη, μέσα απο την μικρή περιοχή άουτ
21′ Γέμισμα του Τσιάκαλου στην περιοχή κεφαλιά του Κονιώση η μπάλα στην αγκαλιά του Μορβάν
25΄Εκτέλεση φάουλ απο δεξιά του Ζαρλακούτη ο Λάμπρος Πεσλής πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κορέτσης απέναντι απο τον Ν. Πεσλή πιάνει το σούτ που φεύγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι άουτ
34΄Γκολ: Ο Άκυρος ανατρέπει τον Πατσέα μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή Στυλιαρά να δίνει πέναλτι..Το εκτελεί ο Αρκουμάνης εύστοχα για το 1-0
39′ Συρτή σέντρα απο δεξιά του Λάμπρου Πεσλή και σούτ στην κίνηση του ‘Ακυρου με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνεται απο τους αμυντικούς
41′Γκόλ: Σέντρα απο δεξιά του Ζαρλακούτη, ασθενής απόκρουση απο τον Πεσλή και ο Αντωνόπουλος απο κοντά με πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1
43′ Σούτ του Αρκουμάνη άουτ
44′ Εκτέλεση φάουλ απο τον Γκρίζη μπλοκάρει ο Μορβάν
48′ Σούτ του Ζαρλακούτη διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Πεσλής
51′ Σούτ του Κερασιώτη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά απομακρύνεται απο τους αμυντικούς
53′ Γκόλ: Ο Μορβάν ανατρέπει τον Αρκουμάνη με τον διατητή να σφυρίζει νέο πέναλτι..Το εκτελεί ο Αρκουμάνης και 2-1
61′ Ο Ξανθόπουλος κερδίζει τις κόντρες και πιάνει το σούτ με την μπάλα να φέυγει δίπλα απο το κάθετο δοκάρι άουτ
75′ Ο Αντωνόπουλος προσπαθεί να περάσει τη μπάλα πάνω απο τον Πεσλή με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει.
84′Γκόλ: Ο Πατσέας βρίσκεται στο έδαφος μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δίνει και τρίτο πέναλτι.Το εκτελεί και πάλι ο Αρκουμάνης και γράφει το 3-1
85′ Κεφαλιά του Καρδαρά η μπάλα κατευθύνεται στα δίχτυα και ο Ξανθόπουλος απομακρύνει πριν περασει τη γραμμή