Ισόπαλοι με 1-1 Αράκυνθος Ματαράγκας και Ναυπακτιακός Αστέρας

Μόλις στο 13′ οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Ρουμπάτο να κάνει το 0-1 σε ένα παιχνίδι που η ομάδα της Ναυπάκτου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων όμως δεν κατάφερε να φύγει από την Ματαράγκα με τους τρείς βαθμούς της νίκης. Ο Αράκυνθος ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με γκολ που πέτυχε ο Κουρσάρης στο 79′. Πολλά παράπονα για την διαιτησία απο την ομάδα της Ναυπάκτου, καθώς διαμαρτυρήθηκε έντονα σε τρεις περιπτώσεις που θεωρεί ότι αδικήθηκε απο διαιτητικές αποφάσεις..

Διαιτητές: Παναγιωτόπουλος Β. – Κουτρομάνος – Δημονίτσας.

Το φίλμ του αγώνα:

2′ Ωραία μπαλιά στον Σχοινά σούτ η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

12’ ΓΚΟΛ  Σέντρα του Παπανδρέου κεφαλιά ο Ρουμπάτος η μπάλα στα δίκτυα 1-0.

31′ Σέντρα σούτ Καζανά η μπάλα στη συμβολή των δοκών.

41’ Πάσα του Θεοχάρη στον Σχοινάς πλασέ η μπάλα λίγο άουτ.

52’ Μπροστινή μπαλιά στον Βδουκάκη σούτ αποκρούει ο τερματοφύλακας νέο σουτ η μπάλα στα πόδια του Δημόπουλου που απομακρύνει.

65’  Σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ρουμπάτο από τον Ευαγγελόπουλο ο διαιτητής δεν θα δείξει κίτρινη κάρτα που θα ήταν η δεύτερη για τον ποδοσφαιριστή του Αράκυνθου κάτω από έντονες διαμαρτυρίες  των φιλοξενούμενων.

72’ Μπαλιά του Θεοχάρη στο Ρουμπάτο  που δεν μπορεί να πλασάρει μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

75’ Εκτέλεση κόρνερ του Σχοινά η μπάλα  μετά από διώξιμο των αμυντικών στρώνεται στον Καντάνη σουτ νέα κόντρα άουτ.

79’ ΓΚΟΛ Ο Κουρσάρης θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα  κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για χέρι.

87′ Σούτ του Θεοχάρη η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

88′ Εκτέλεση κόρνερ του Καντάνη κεφαλιά του Νικολακόπουλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

95’ Ο κ. Δημονίτσας θα σηκώσει το σημαιάκι και θα σταματήσει τον Γιαννόπουλο που μπήκε μέσα στη περιοχή κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Αράκυνθος Ματαράγκας (Σπ.Μπούρδος): Καραδήμας, Ιορδανίδης, Ευαγγελόπολος, Χαραλάμπους, Κουρσάρης, Αλεξανδρής, Κουζέλης (60′ Ευθυμίου), Ζαπαντιώτης, Παπαδόπουλος, Βδουκάκης), Μπανάκας
Ναυπακτιακός Αστέρας (Ν. Μιμηγιάννης): Μούζος, Καζανάς, Νικολακόπουλος, Γιαννόπουλος, Δενδρινός, Καντάνης, Κονίδας, Θεοχάρης, Ρουμπάτος, Σχοινάς, Παπανδρέου

Πηγή: nafpaktianews.gr