Ατρόμητος Αντιρρίου – Αράκυνθος Ματαράγκας 3-1

Με νίκη συνέχισε ο Ατρόμητος Αντιρρίου που επικράτησε με 3-1 του φιλοξενούμενου Αράκυνθου Ματαράγκας.

Στο 41′ ο Ανδρέας Καλαβριζιώτης έδωσε το προβάδισμα στον Ατρόμητο και στο 45′ ο Ευθυμιόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Αράκυνθος μείωσε σε 2-1 στο 81′ με τον Παπαδόπουλο αλλά ο Ατρόμητος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη καθώς ο Μυτιλήνης στο 85′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Το φίλμ του αγώνα

4’ Σούτ του Βδουκάκη η μπάλα θα περάσει άουτ.
7’ Σέντρα του Παναγιωτόπουλου δεν προλαβαίνει ο Μυτιλήνης να κάνει την προβολή.
8’ Σέντρα του Ιορδανίδη μπλοκάρει ο Φλωρόπουλος.
11’ Σέντρα του Καλαβριζιώτη  μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
12’Μπροστινή μπαλιά του Θανασιού προλαβαίνει και μπλοκάρει το Γκρέκας.
14’Σουτ του Παναγιωτόπουλου μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.
18’Μπαλιά του Ευαγγελόπουλου  στον Παπαδόπουλο που με ωραία προσποίηση θα μπει στην περιοχή όμως το σουτ που θα επιχειρήσει θα περάσει λίγο άουτ.
30’ Σουτ του Θανασιού η μπάλα θα περάσει άουτ.
33’ Φάση διαρκείας για τον Ατρόμητο όμως η άμυνα του Αράκυνθου αντέδρασε σωστά και σταμάτησε τις προσπάθειες των παικτών του Ατρόμητου.
41’ ΓΚΟΛ Σέντρα του Καλαβριζιώτη ο Γκρέκας θα προσπαθήσει να διώξει όμως θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.
44’ ΓΚΟΛ Ο Ατρόμητος σε μια φάση που οι παίκτες του έκρυψαν την μπάλα με τον Ευθυμιόπουλο θα  κάνει το 2-0.
47’ Σουτ του Ευαγγελόπουλου η μπάλα θα μπλοκάρει ο Φλωρόπουλος.
49’ Εκπληκτική ενέργεια του Μυτιλήνη από αριστερά θα μπεί στην περιοχή όμως την σέντρα του θα την σταματήσει η άμυνα του Αράκυνθου.
52’ Σέντρα σου του Ευθυμιόπουλου διώχνει ενστικτωδώς ο Γκρέκας.
63’ Σέντρα του Παναγιωτόπουλου δεν μπορεί εξ’ επαφής ο  Μυτιλήνης να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
73’ Φάση διαρκείας για τον Ατρόμητο διώχνουν αμυντικοί.
78’ ΓΚΟΛ ο Παπαδόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με ένα εντυπωσιακό σουτ.
83’ ΓΚΟΛ Ο Μυτιλήνης με ατομική ενέργεια θα κάνει το 3-1

Ατρόμητος (Ι, Πανουργιάς): Φλωρόπουλος, Βλάχος, Κάκκος (65′ Διαμαντόπουλος), Πέκεζ, Σπανογιάννης, Θανασιός (70′ Πετσίνης), Ευθυμιόπουλος (76′ Καλαβρουζιώτης Θ.), Κουραχάνης (86′ Παναγιωτόπουλος), Μυτιλήνης, Καλαβριζιώτης Ανδρ., Παναγιωτόπουλος
Αράκυνθος (Θ. Λαυράνος): Γκρέκας, Ιορδανίδης (69′ Κορομπύλης), Ευαγγελόπουλος, Χαραλάμπους, Μπούκαρης Π., Αλεξανδρής, Μπανάκας Ν. (87′ Σιβρίκας(, Κουζέλης Δ., Βδουκάκης, Κουζέλης Κ. (46′ Ευθυμίου)