Παγκόσμιο Κύπελλο 2018, το πρόγραμμα όλων των αγώνων

0

Η καρδιά του παγκοσμίου ποδοσφαίρου θα χτυπά για έναν μήνα στα γήπεδα της Ρωσίας, εκεί όπου θα πραγματοποιηθεί η 21η διοργάνωση Μουντιάλ στην ιστορία.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο 2018 αναμένεται να καθηλώσει τους λάτρεις του αθλήματος, από τις 14 Ιουνίου που γίνεται η πρώτη σέντρα στο «Λουζνίκι» της Μόσχας, μέχρι τις 15 Ιουλίου, όταν και στον ουρανό του ίδιου σταδίου η ομάδα που θα ανέβει στην κορυφή του πλανήτη, θα σηκώσει την πολυπόθητη κούπα.

Για όσους από τώρα θέλουν να κάνουν τον σχεδιασμό τους ενόψει της μουντιαλικής περιόδου, ακολουθεί το πρόγραμμα όλων των αγώνων της διοργάνωσης.

Δείτε τις ημερομηνίες και τα γήπεδα διεξαγωγής όλων των αγώνων του Μουντιάλ της Ρωσίας:

14 Ιουνίου

  • 18:00, Ρωσία – Σαουδική Αραβία (Λουζνίκι, Μόσχα)

15 Ιουνίου

  • 15:00, Αίγυπτος – Ουρουγουάη (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)
  • 18:00, Μαρόκο – Ιράν (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)
  • 21:00, Πορτογαλία – Ισπανία (Φιστ, Σότσι)

16 Ιουνίου

  • 13:00, Γαλλία – Αυστραλία (Καζάν Αρένα, Καζάν)
  • 16:00, Περού – Δανία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ)
  • 19:00, Αργεντινή – Ισλανδία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα)
  • 22:00, Κροατία – Νιγηρία (Καλίνινγκραντ Στέντιουμ, Καλίνινγκραντ)

17 Ιουνίου

  • 15:00, Κόστα Ρίκα – Σερβία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα)
  • 18:00, Βραζιλία – Ελβετία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)
  • 21:00, Γερμανία – Μεξικό (Λουζνίκι, Μόσχα)

18 Ιουνίου

  • 15:00, Σουηδία – Ν. Κορέα (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)
  • 18:00 Βέλγιο – Παναμάς (Φιστ, Σότσι)
  • 21:00, Τυνησία – Αγγλία (Βολγκογκράντ Αρένα)

19 Ιουνίου

  • 15:00, Ρωσία – Αίγυπτος (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)
  • 18:00, Πολωνία – Σενεγάλη (Ακτρίτιε Αρένα, Μόσχα)
  • 21:00, Κολομβία – Ιαπωνία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ)

20 Ιουνίου

  • 15:00, Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)
  • 18:00, Πορτογαλία – Μαρόκο (Λουζνίκι, Μόσχα)
  • 21:00, Ιράν – Ισπανία (Καζάν Αρένα, Καζάν)

21 Ιουνίου

  • 15:00, Γαλλία – Περού (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)
  • 18:00, Δανία – Αυστραλία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα)
  • 21:00, Αργεντινή – Κροατία (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)

22 Ιουνίου

  • 15:00, Νιγηρία – Ισλανδία (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ)
  • 18:00, Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)
  • 21:00, Σερβία – Ελβετία (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ)

23 Ιουνίου

  • 15:00, Γερμανία – Σουηδία (Φιστ, Σότσι)
  • 18:00, Ν. Κορέα – Μεξικό (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)
  • 21:00, Βέλγιο – Τυνησία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα)

24 Ιουνίου

  • 15:00, Αγγλία – Παναμάς (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)
  • 18:00, Ιαπωνία – Σενεγάλη (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)
  • 21:00, Πολωνία – Κολομβία (Καζάν Αρένα, Καζάν)

25 Ιουνίου

  • 17:00, Ουρουγουάη – Ρωσία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρ)
  • 17:00, Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ)
  • 21:00, Ιράν – Πορτογαλία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ)
  • 21:00, Ισπανία – Μαρόκο (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ)

26 Ιουνίου

  • 17:00, Δανία – Γαλλία (Λουζνίκι, Μόσχα)
  • 17:00, Αυστραλία – Περού (Φιστ, Σότσι)
  • 21:00, Νιγηρία – Αργεντινή (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)
  • 21:00, Ισλανδία – Κροατία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)

27 Ιουνίου

  • 17:00, Σερβία – Βραζιλία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα)
  • 17:00, Ελβετία – Κόστα Ρίκα (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)
  • 21:00, Ν. Κορέα – Γερμανία (Καζάν Αρένα, Καζάν)
  • 21:00, Μεξικό – Σουηδία (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)

28 Ιουνίου

  • 17:00, Αγγλία – Βέλγιο (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ)
  • 17:00, Παναμάς – Τυνησία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ)
  • 21:00, Ιαπωνία – Πολωνία (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ)
  • 21:00, Σενεγάλη – Κολομβία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα)

Νοκ άουτ

  • Φάση «16», 30 Ιουνίου – 3 Ιουλίου (Σότσι, Καζάν, Σαμάρα, Ροστόβ, Μόσχα, Νίζνι Νόβγκοροντ, Αγία Πετρούπολη)
  • 18:00, 22:00, Προημιτελικά 6-7 Ιουλίου (Νίζνι Νόβγκοροντ, Καζάν, Σότσι, Σαμάρα)
  • 22:00, Ημιτελικά 10-11 Ιουλίου (Αγία Πετρούπολη, Μόσχα)
  • 18:00, Μικρός τελικός 14 Ιουλίου (Αγία Πετρούπολη)
  • 19:00, Τελικός 15 Ιουλίου (Μόσχα)